Mundurówki MZSP na uroczystościach w Rzeszowie.

image00002Z okazji 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz święta Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie odbyły się uroczystości rocznicowe, które rozpoczęła msza święta w kościele pw. Świętego Krzyża pod przewodnictwem ks. bp. Kazimierza Górnego. Homilię wygłosił duszpasterz Okręgu Podkarpackiego ŚZŻAK ks. Władysław Jagustyn. Następnie uczestnicy udali się pod pomnik Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, gdzie odegrano hymn państwowy, wygłoszono okolicznościowe przemówienia, odczytano Apel Pamięci i oddano salwę honorową. Pod pomnikiem złożono wieńce i wiązanki kwiatów.
W uroczystościach uczestniczyły klasy II LOA oraz II LOB certyfikowanego przez MON Pionu Klas Wojskowych Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym wraz z wychowawcami. Razem z uczniami w uroczystości brał również udział ks. Dyrektor Leszek Przybylski.
Po uroczystościach odbył się piknik wojskowy. Wystawiono punkty promujące Instytut Pamięci Narodowej i 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.

W MZSP święty Michał dla Pani Premier...

Dnia 15.09.2018 Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalny odwiedziła Pani Premier Beata Szydło. Trwająca niespełna godzinę wizyta miała charakter nieoficjalny, ale stanowiła okazję do prezentacji działalności szkoły i Zgromadzenia księży michalitów w Miejscu Piastowym oraz na Podkarpaciu.
W spotkaniu wzięli udział: dyrekcja szkoły, osoby pełniące inne funkcje kierownicze oraz niewielka reprezentacja pracowników i grona uczniowskiego. Przedmiotem rozmów była też działalność duszpasterska księży michalitów związana z kultem świętego Michała Archanioła. Ksiądz dyrektor Leszek Przybylski w imieniu środowiska szkoły i księży michalitów Wręczył Pani Premier figurę świętego Michała Archanioła zapewniając szczególnego Gościa o modlitwie do Patrona walki o ludzkie dusze i zwycięstwa dobra nad złem.
Poniżej obszerna foto relacja.

Tak Cię kocham – obowiązkowa lektura dla wszystkich

Niepełnosprawność jest tematem mało popularnym. Nie lubimy dotykać tej problematyki. Najczęściej jej unikamy albo zamiatamy ją pod dywan. Jednak sprawa niepełnosprawności prędzej czy później każdy z nas dotyka bezpośrednio lub pośrednio.
Aleksandra Utracka-Skoczeń – muzyk, scenarzystka, aktorka serialowa i dubbingowa, finalistka największych festiwali piosenki, a przede wszystkim żona i mama. Jako mama także niepełnosprawnej dziewczynki w bardzo przystępny, a zarazem niebanalny sposób pokazała świat osób bezpośrednio stykających się z niepełnosprawnością dziecka, która może być wielkim darem. Książkę Tak Cię kocham czyta się jednym tchem, podczas lektury nawet najzimniejsze i najtwardsze serce mięknie, pojawiają się łzy wzruszenia. Niesamowicie został ukazany obraz poszczególnych etapów godzenia się z niepełnosprawnością: wyparcia, buntu, walki, zrozumienia, akceptacji i w końcu przyjęcia jako daru. Opowieść Aleksandry Utrackiej-Skoczeń otwiera oczy każdemu.
Premiera książki odbyła się 21 września 2018 r. w warszawskim Teatrze Kamienica. Rozpoczął ją dyrektor Emilian Kamiński. W spotkaniu uczestniczyli artyści z pierwszych stron gazet. Patronami honorowymi byli Anna Dymna i jej Fundacja „Mimo Wszystko” oraz Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
Autorka mówi o swojej książce tak: „Przeszłam przez każdy etap w swoim życiu. W książce nazywam to etapami żałoby. Na początku wypierałam jej chorobę, potem miałam gniew: do siebie, do Boga, potem była depresja, nerwica lękowa, aż w końcu przyszło oczyszczenie... akceptacja. Powiedziałam życiu to, co codziennie słyszę od swojej niepełnosprawnej córki Tośki – TAK CIĘ KOCHAM! Tak cię kocham, Życie”.
Tak Cię kocham jest bezsprzecznie dla każdego. To pamiętnik i rzeczowy poradnik w jednym. Jest obowiązkową lekturą, która powinna znaleźć się w każdym domu. Dziękuję Autorce Aleksandrze Utrackiej-Skoczeń za przelanie serca i myśli na papier w arcywspaniałym wykonaniu.

IMG 0661  TAK CIE KOCHAM - OKŁADKA PRZÓD  TAK CIE KOCHAM - OKŁADKA TYŁ  IMG 7593a

VII Piesza Pielgrzymka z Pruchnika do Przemyśla

W dniach 14-15 września 2018 r. odbyła się VII Piesza Pielgrzymka z Pruchnika do Przemyśla, która przypadła w 150-tą rocznicę święceń kapłańskich założyciela Zgromadzenia św. Michała Archanioła bł. Ks. Bronisława Markiewicza.
Pątnicy pielgrzymowali w intencji dziękczynnej za dary Bożego Miłosierdzia i sakrament kapłaństwa pod hasłem: „Kochać Ojczyznę to za mało… Trzeba jeszcze dla Niej pracować ”.
Z naszej szkoły udział wzięły 23 osoby. Bardzo dziękujemy s. Edwardzie za opiekę i organizację wyjazdu naszych uczniów.

<<  Listopad 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N