Znani z nami… sympozjum w Miejscu Piastowym 2017

W dniach 24-25 listopada 2017 r. w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbywać się będzie XV edycja organizowanego corocznie sympozjum naukowego. Temat tegorocznego brzmi: „Praca socjalna a wychowanie” i uwzględnia myśl pedagogiczną twórcy naszego Zakonu zawartą w słowach: „Chciałbym zebrać miliony dzieci i młodzieży z wszystkich krajów i narodów, żywić ich za darmo i przyodziewać ich na duszy i na ciele”.
Podobnie do lat ubiegłych prelegentami są osoby powszechnie znane w przestrzeni publicznej – ludzie nauki, mediów i świata kultury. Swój udział zapowiedział też Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Aleksander Bobko.
Szczegóły na plakacie zamieszczonym poniżej

ks. Leszek Przybylski
Inspektor ds. Szkolnictwa

SYMPOZJUM-2017

Nasza młodzież kolejny raz na OM-e. Byliśmy najliczniejszą grupą :)

img 5709W dniach 27-29 października 2017 uczniowie Michalickiego Zespołu Szkół wraz z s. Edwardą Grzywną, ks. Marcinem Gieradą oraz ks. Pawłem Wojakiewiczem uczestniczyli w spotkaniu młodzieży michalickiej w Stalowej Woli. Prócz chwil skupienia i modlitwy nie zabrakło ciekawych konferencji, wyprawy statkiem oraz innych atrakcji.
Młodzież miała okazję, by porozmawiać ze swoimi rówieśnikami z różnych części Polski. Co roku takie spotkania organizowane są w kilku większych miastach (Warszawa, Stalowa Wola oraz Toruń). Nasi uczniowie zawsze bardzo chętnie biorą udział w tego tupu wyjazdach.
Już niedługo kolejna wyprawa. Zapraszamy!

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W MZSP

dsc 828327.10.2017 w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbył się Dzień Języków Obcych zorganizowany przez uczniów: gimnazjum, liceum i technikum pod opieką nauczycielek języka angielskiego i niemieckiego, p. K. Wiśniewskiej i p. M. Wasylak.

Dzień języków obcych to już tradycja w naszej szkole, w której wszyscy chętnie biorą udział. Jest to zawsze dzień pełen wrażeń i świetnych atrakcji. W tym roku uczniowie uczestniczyli w konkurencjach językowych, składających się z quizów, łamaczy językowych, kalamburów i innych zadań. Dla wszystkich uczestników zostały przewidziane nagrody dostarczone przez wydawnictwa Oxford, Pearson oraz Express Publishing. Wielkim zainteresowaniem cieszył się kącik fryzur, gdzie uczennice zaplatały wszystkim chętnym warkocze bawarskie. Nie zabrakło również europejskiego poczęstunku - podczas całego dnia można było skosztować smakołyków z Angli, Niemiec, Francji i Rosji przygotowane przez uczniów liceum. Jednym z najciekawszych punktów programu były występy artystyczne w postaci skeczu językowego, tańca bawarskiego, tańca kowbojskiego oraz musicalu Mamma Mia.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w przygotowania oraz gratulujemy sukcesów.

Niesamowita Gala Przyjęcia klas pierwszych do grona uczniów MZSP

img 564626 października 2017 r. w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbyła się uroczysta akademia związana z przyjęciem uczniów klas pierwszych do społeczności naszej Szkoły.
Na samym początku pierwszoklasiści ślubowali do sztandaru naszej Szkoły. Ks. Dyrektor Leszek Przybylski w krótkich słowach przywitał nowych uczniów, pogratulował wyboru miejsca kształcenia oraz wprowadził w charakter naszej placówki. Poszczególne klasy pierwsze miały okazje, by się zaprezentować. Nie zabrakło dobrego żartu i pięknie wykonanych układów choreograficznych i piosenek.
Nowo przyjętych uczniów witamy i życzymy samych sukcesów oraz jak najlepszego wykorzystania czasu i możliwości jakie daje Szkoła w Miejscu Piastowym.

<<  Grudzień 2017  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N