ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

img 3291Piątek 23 czerwca 2017r. dla uczniów całej Polski w tym również Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Michalickiego Gimnazjum był szczególnym dniem. Wszyscy elegancko ubrani z uśmiechami na twarzy rozświetlili szkolne mury swoją obecnością.
Uroczystość zakończenia Roku Szkolnego rozpoczęła msza św. w Sanktuarium, której przewodniczył oraz piękne słowa kazania wygłosił Ojciec Generał ks. Dariusz Wilk. Wspaniała asysta ministrantów, pięknie odczytane teksty liturgiczne oraz wokal i akompaniament szkolnego Zespołu „Angel” pod przewodnictwem p. Pawła Gościńskiego rozświetliły to wydarzenie.
Po mszy św. odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Natomiast uroczyste pożegnanie klasy III Gimnazjum miało miejsce w auli szkolnej. Skupione twarze naszej młodzieży oczekujące na początek uroczystości, podszyte były cieniem niepewności związanym z końcem tego etapu edukacji. Wspaniale przygotowana akademia nie jednemu wycisnęła łzy.
Dziękujemy za Waszą obecność i życzymy bezpiecznych wakacji i powrotu do szkoły.
Dyrekcja i nauczyciele

ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO W MŁODZIEŻOWEJ GRUPIE BEER – SZEBA

img 3256Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym wśród wielu pozaszkolnych działań od 5–ciu lat prowadzi wtorkowe spotkania w internacie. W każdy wtorek kilkanaście osób spotyka się by porozmawiać, pomodlić się, gdzieś wyjechać… po prostu spędzić ze sobą czas. W czasie swojego trwania grupa zdążyła wybrać swoją nazwę – BEER–SZEBA.

22 czerwca w godzinach popołudniowo-wieczornych odbyło się spotkanie przy ognisku podsumowujące rok formacyjny. Maturzyści zostali pożegnani oraz sami wyrazili swoją wdzięczność. Było wiele wspólnych zabaw i rozmów.

Dziękujemy Siostrom Michalitkom z Klimkówki za udostępnienie terenu oraz przygotowanie ogniska.

Wyniki szkolnego internetowego konkursu geograficznego "Mapa Polski"

miejsce 1. Czekańska Weronika - klasa 3 gimnazjum
miejsce 2. Kuźnar Julia - klasa 3 gimnazjum
miejsce 3. Turek Oliwia - klasa 1 gimnazjum

Gratuluję!!

Pozostałym uczestnikom dziękuje za udział.

Radosław Bloch

<<  Sierpień 2017  >>