Nasi nauczyciele promują sport…

Wiosna zawitała na dobre. Warto promować sport. Gratulujemy naszemu wychowawcy i nauczycielowi Panu Radosławowi Blochowi kondycji  i zapału w zdobywaniu kolejny sukcesów sportowych. Poniżej kilka zdjęć z biegu "Wilczym Tropem - Rymanów" - 5 km oraz a z "Rzeszowskiego Półmaratonu" - 21 km.

7   111   2   10   221   222

XX MISTRZOSTWA PODKARPACIA W JAŚLE – MZSP na podium

W dniu 14 kwietnia 2018 r. w Centrum Sportów Walki w Jaśle odbyły się XX Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Zawody zorganizował Jasielski Klub Kyokushin Karate. Współorganizatorami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Miasto Jasło oraz MOSiR w Jaśle. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Ryszard Kiper. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: kata i kumite. Łącznie w  mistrzostwach wzięło udział 228 zawodników zrzeszonych w klubach Podkarpackiego Okręgowego Związku Karate.
Michalicki Zespół szkół Ponadgimnazjalnych był reprezentowany przez naszych uczniów. Opiekunem był p. Wojciech Świstak – trener i sędzia.  Nasza uczennica Emilka Ostrowska została vice Mistrzynią Podkarpacia w kategorii KUMITE. W mistrzostwach startowała również Katarzyna Bąk.
Serdecznie gratulujemy !!!

IMG 1980   IMG 1981

II etap Olimpiady o Wielkich Polakach

dsc 074023 lutego 2018 roku odbyła się kolejna edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. Młodzież w tym roku zgłębia wiedzę o Arcybiskupie Ignacym Tokarczuku.
Organizatorami XVIII ROW są Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Organizację Olimpiady wspierają: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddziały w Przemyślu i Krośnie.
ROZGRYWKI W ARCHIPREZBITERACIE KROŚNIEŃSKIM
Finaliści II etapu Olimpiady o Wielkich Polakach w Archiprezbiteracie krośnieńskim:
1.    Jakub Piwowarski - Miejski Zespół Szkół Nr 5 w Krośnie – 52 pkt.,
2.    Zuzanna Kania - Gimnazjum dwujęzyczne im. M. Kopernika w Krośnie – 52 pkt.,
3.    Julia Dąbrowska - Zespól Szkół Publicznych w Rymanowie Zdroju – 49 pkt.,
4.    Brygida Jastrzębska - Szkoła Podstawowa w Miejscu Piastowym    – 49 pkt.,
5.    Michalina Macyk - Szkoła Podstawowa w Haczowie – 46 pkt.,
6.    Rupert Rybka - Miejski Zespół Szkół Nr 2 w Krośnie – 46 pkt.,
Pierwszy etap – szkolny – w Archiprezbiteracie krośnieńskim został przeprowadzony dnia 8 listopada 2017 r. i pozwolił z 587 uczestników wyłonić reprezentantów kolejnego etapu: 97 uczniów z 42 szkół, których przygotowało 34 katechetów.
Drugi etap archiprezbiterialny był etapem pisemnym i odbył się dnia 23 lutego 2018 r. w ramach Archiprezbiteratu krośnieńskiego w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Zgromadzonych uczestników przywitał ks. Paweł Wojakiewicz, wicedyrektor MZSP w Miejscu Piastowym, pracom komisji egzaminacyjnej przewodniczył ks. Mirosław Grendus – organizator. Informacje dotyczące finału, pojawią się w niedługim czasie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

<<  Maj 2018  >>